Следопыты

14.06.2024

мектепке дейінгі балалық шақ кезеңі танымдық– зерттеу қызметі ойынмен, өнімді іс-әрекетпен бірге жүреді. Балалардың іздеу – танымдық іс – әрекетін, интеллектуалды-тұлғалық, шығармашылық дамуын қалай дамытуға болады?
10.06 - 14.06 аралығында балабақшада "трекер күні"ойын-сауық өткізілді.
Алдымен балалар екеуміз трекерлер кім екенін білдік?
Белгісіз жерде жолды қалай табуға болады? Ал егер компас болмаса?
біз жорыққа шықтық. Олар гүл тұқымдарын жинап, үлкейткіш әйнектің көмегімен қарады. Жәндіктердің өмірі мен олардың құрылымы бақыланды. Солтүстіктің бағыты ағаштағы мүк арқылы анықталды. Олар жануарларды бояды және іздеді, кез-келген жануарға көмектесу үшін лабиринттер өтті. Табиғаттағы мінез-құлық ережелері туралы білімдерін бекітті.
Міне, осындай қызықты және жағымды әсерге толы күн біздің топта өтті.